Teatr Tradycja w Alwerni

AKTUALNOŚCI

18-stka Teatru

30 listopada 2012 roku,Tradycja obchodziła swoją 18-tkę, połączoną z premierą nowej komedii pt. „Ożenek” wg N.Gogola.

Scenariusz, reżyseria i dobór muzyki Marcin Kobierski; asystent reżysera i scenografia Zbigniew Klatka, dźwięk i oświetlenie Marek Zieliński i Roman Woźniak.

Do naszej sali w Domu Ludowym w Okleśnej przybył komplet gości, ok. 200 osób, w tym starosta Adam Potocki, jego zastępczyni Maria Siuda, burmistrz Jan Rychlik, przewodniczący Rady Miejskiej Marek Skowronek, jego zastępcy: Krystyna Wojtoń i Henryk Kędziora.

Byli członkowie rodzin aktorów, przyjaciele, znajomi.

Po bardzo udanym premierowym występie były kwiaty, gratulacje dla reżysera i aktorów, wiele życzeń z okazji 18-tki oraz miłych upominków. Najbardziej podobał się, wykonany w dużym formacie, Dowód Osobisty, który wręczył nam Burmistrz.

Później była wielka biesiada z atrakcyjnym poczęstunkiem, który częściowo wzbogacili nasi goście, przynosząc sałatki, ciasta, alkohol itp. Były gremialne śpiewy i tańce, do których wspaniale zachęcali znakomici muzycy: Robert Budzyń i Zdzisław Mucha. Włączał się też nasz Romek Woźniak.

Po tej imprezie ukazało się sporo fajnych informacji i notatek w lokalnej prasie. Dziękujemy za dobre słowa o Tradycji i jubileuszowej imprezie.

Po premierze „Ożenek” zagraliśmy jeszcze w grudniu trzykrotnie. Dwa spektakle w Alwerni i jeden na zaproszenie Stowarzyszenia Przyjaciół i Sympatyków Kwaczały.

W 2013 roku przedstawiliśmy „Ożenek” w Domu Kultury „Sokół” w Trzebini (4.03.) i w sali MOKSiR w Chełmku (6.03.).10 marca sztuka została przedstawiona na I. Małopolskich Spotkaniach Teatrów Amatorskich „Biesiady Teatralne Na Orawie” w Jabłonce, otrzymując 3. miejsce. Obok pamiątkowy dyplom.